lis
5

Tłumaczenia w AutoCADzie – nie tylko dla projektantów

Wśród wielu wykwalifikowanych tłumaczy specjalizujących się w tłumaczeniach technicznych, często brakuje tych, którzy biegle posługują się programami obsługiwanymi przez projektantów. A przecież w naszej pracy mamy do czynienie także z tłumaczeniami rynków osadzonych w AutoCADzie.

Podstawowym narzędziem projektantów jest AutoCAD, program służący w szczególności do projektowania 2D. To intuicyjny, wielofunkcyjny program wykorzystywany głównie w rysunkach technicznych. Interfejs użytkownika i grafika programu bardzo zmieniły się w ostatnich latach. W wersji AutoCAD 2002 każdą kreskę określały 2 punkty, których względne współrzędne poprzedzane były symbolem @.  Użytkownicy, którzy zaczęli pracę z programem w nowszych wersjach nie muszą znać tak zawiłych szczegółów. Obecne wersje AutoCAD są bardzo „domyślne” i niemal odgadują zamierzenia projektanta. Stąd projektowanie w nowszych wersjach jest zdecydowanie mniej czasochłonne a wiele nowych opcji AutoCAD 2009 pozwala także na projektowanie bardziej złożonych rysunków, co w starszych wersjach było o wiele trudniejsze.

Programu AutoCAD można nauczyć się samodzielnie. W intrenecie krąży wiele opracowań na temat poszczególnych wersji. Program jest uniwersalny. Użytkownicy mogą dopasować interfejs do własnych potrzeb. Co więcej w programie można tworzyć proste figury 3D. Dodatkowo CAD bezpłatnie udostępnia studentom wersje studenckie programu.

Podsumowując, program AutoCAD nie jest narzędziem jedynie dla wybranych. Odrobina czasu i chęci wystarczą, aby zapoznać się z podstawowymi programami oferowanymi przez firmę CAD.

Nic trudnego dla tłumaczy.

tłumaczenia w AutoCADzie

|