wrz
7

Małopolskie Wirtualne-Zamki

Jako miłośników podróży, nowinek technicznych oraz języków obcych, jakiś czas temu zaintrygował nas konkurs Wirtualne-Zamki organizowany m.in. przez Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu.

Młodzi fascynaci grafiki komputerowej, fotografii i turystyki od stycznia 2011 roku miel możliwość podążania Małopolskim Szlakiem Architektury Drewnianej w ramach III edycji tego ogólnopolskiego konkursu. Lingua Lab, będąca jednym ze sponsorów konkursu, ma przyjemność poinformować, iż jeszcze we wrześniu nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród najlepszym uczestnikom.

Blisko 250 najcenniejszych i najciekawszych zabytkowych obiektów drewnianych tworzy Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce. Na Szlaku znajdują się malownicze kościoły, piękne cerkwie, staropolskie dwory, drewniane wille i skanseny, należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej, które graficy postanowili przenieść do trójwymiaru.

Konkurs Wirtualne-Zamki polega na modelowaniu obiektów architektonicznych w grafice 3D z wykorzystaniem darmowego oprogramowania, jakim jest Google SketchUp. Obiekty, jakie podlegają modelowaniu, to właśnie polskie zamki, pałace, ruiny, rynki miast, ratusze, itp.
Zwycięskie  obiekty mają szansę na umieszczenie na mapach w aplikacji GoogleEarth wraz z opisem, zdjęciami i innymi informacjami.

21 września w Nowym Sączu odbędzie się uroczystość podsumowująca tegoroczna edycję konkursu Wirtualne-Zamki, , dzięki której ten unikalny szlak małopolski  zostanie odwzorowany w wirtualnej przestrzeni.

Tegoroczną edycję honorowym patronatem objęło Małopolskie Kuratorium Oświaty. Można zatem przypuszczać, że jest to wstęp do promocji regionu małopolski na szerszą, ogólnopolską skalę.

Źródło: http://wirtualne-zamki.pl/
http://www.drewniana.malopolska.pl/

|