lip
5

Pierwsza powieść wybitnej angielskiej pisarki wreszcie w polskich księgarniach

Po ponad 160 latach od napisania w polskich księgarniach ukazuje się debiutancka powieść Anne Brontë, najmłodszej z trzech słynnych sióstr – wybitnych angielskich pisarek.

Twórczość sióstr-pisarek z Haworth od ponad 160 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Po „Wichrowe Wzgórza” autorstwa Emily Bronte czy „Dziwne losy Jane Eyre” pióra Charlotte Bronte z zainteresowaniem sięgają kolejne pokolenia czytelników. Te historie o wielkich namiętnościach i silnych, wyemancypowanych kobietach wciąż wywołują emocje, prowokują do dyskusji literackich, a wreszcie są podstawą wielu wspaniałych filmów.

Do niedawna polski czytelnik mógł poznać jedynie twórczość Emily i Charlotte Bronte. Powieści Anne Bronte – najmłodszej z sióstr – nie doczekały się publikacji, aż do 2012 roku. Wtedy to krakowskie wydawnictwo MG udostępniło polskiemu czytelnikowi najpierw „Lokatorkę Wildfell Hall”, a obecnie (premiera: 27.06) debiutancką „Agnes Grey” – obie książki w udanym tłumaczeniu Magdaleny Hume.

Debiutancka powieść Anne Bronte wreszcie przetłumaczona na polski

„Agnes Grey” to historia młodej, szlachetnej dziewczyny, która chcąc pomóc swej zubożałej rodzinie, podejmuje się pracy guwernantki. Wierzy, że poradzi sobie bez trudu z kształceniem cudzych dzieci. Czeka ją gorzkie rozczarowanie – jej podopieczni są nieznośni, psotni i nie odczuwają najmniejszego respektu przed swoją guwernantką. Czy Agnes Grey uda się wytrwać? Czy mimo tych trudnej sytuacji dziewczyna odnajdzie w końcu szczęście? Przekonajcie się sami!

Źródło: http://kultura.onet.pl/literatura/nowe-ksiazki/agnes-grey-anne-bronte,1,5171420,artykul.html

|