lip
20

Leniwi Brytyjczycy

Naukowcy z Universidale Federal de Pelotas po przeprowadzeniu wnikliwych badań stwierdzili, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii należą do grupy najbardziej leniwych Europejczyków. Nie są oni miłośnikami sportu czy zdrowego odżywiania się.

Jak wynika z badań brazylijskich naukowców, prawie 63% Brytyjczyków nie zważa na powszechnie znane zalecenia zdrowotne i nie poświęca nawet pół godziny dziennie na ćwiczenia fizyczne. Brytyjczycy w zestawieniu wyprzedzili jedynie serbskich i maltańskich leniuchów. To blisko dwukrotne przekroczenie światowej normy!

Jak tłumaczą lekarze, zaniechanie codziennej aktywności fizycznej może prowadzić do poważnych chorób serca, cukrzycy i powstawania nowotworów. Przykładowo w 2008 roku brak aktywności fizycznej przyczynił się do śmierci 5,3 miliona osób na całym świecie.

Nie wzorujmy się na Brytyjczykach! Warto wprowadzić do swych codziennych rytuałów odrobinę sportu (choćby przez codzienny marsz czy szybkie bieganie). Nie na darmo mówi się przecież, że sport to zdrowie! Przekonuje o tym również poniższy film:

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Brytyjczycy-wsrod-najwiekszych-leniuchow-swiata,wid,14775399,wiadomosc.html
Źródło filmu: http://www.youtube.com/watch?v=bny_MVqahQQ

|