lip
24

Sienna Miller jako Tippi Hedren

Film „The Girl” (będący w fazie produkcji) opowiada o burzliwym romansie Alfreda Hitchcocka z jedną z gwiazd kina –  Tippi Hedren, która zagrała główną rolę w filmie „Ptaki”. W rolę słynnej aktorki wciela się Sienna Miller.

Pojawiły się pierwsze zdjęcia z filmu „The Girl”. To historia namiętnego związku słynnego angielskiego reżysera Alfreda Hitchcocka (znanego z tak świetnych filmów jak „Psychoza” czy „Rebeka”) i wypromowanej przez niego gwiazdy. Tippi Hedren wcieliła się w rolę pięknej Melanie Daniels w „Ptakach” – jednym z najlepszych filmów w dorobku „mistrza dreszczowców”.  Później zagrała również tytułową rolę w filmie o fascynującej złodziejce. „Marnie” to ekranizacja powieści Winstona Grahama.

Awanse, które czynił Hitchcock pięknej aktorce i ich odrzucenie doprowadziły do przerwania współpracy tej dwójki. Tym tłumaczy się przerwanie kariery wschodzącej gwiazdy – Tippi Hedren pojawiała się na ekranie, ale żaden z filmów nie przyniósł jej kolejnego spektakularnego sukcesu. W filmie, który opowie o tych wydarzeniach w rolę Hedren wcieli się Sienna Miller, a partnerował jej będzie Toby Jones. Trzeba przyznać, że odpowiednio ucharakteryzowana Miller rzeczywiście przypomina słynną gwiazdę wypromowaną przez Hitchcocka – poniżej na „filmowym” planie „Ptaków”.

Widzowie angielskiej telewizji będą mogli obejrzeć „The Girl” jeszcze w tym roku.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Sienna+Miller+na+planie+%22Ptak%C3%B3w%22-87179

|