sie
2

Dzieci jak psów? Wcale nie!

Jak pokazują statystyki w Mediolanie jest więcej psów niż dzieci. Te alarmujące dane doprowadziły do dyskusji na temat kryzysu i związanej z nim zmiany stylu życia w wielkim mieście.

Władze miejskie Mediolanu przedstawiły alarmujące statystyki: w Mediolanie jest 120 tysięcy psów, podczas gdy dzieci w wieku do sześciu lat – jedynie 83 tysiące. Nie bez znaczenia piękną włoską miejscowość określa się miastem osób samotnych. 

Według mediów te liczby świadczą przede wszystkim o kryzysie. Wysokie bezrobocie, brak perspektyw, rosnące koszty życia i konieczność wyrzeczeń finansowych nie sprzyjają chęci pomnożenia potomstwa. Nie bez znaczenia są również wysokie ceny mieszkań. Skutkiem tego w Mediolanie brakuje młodych par, na ulicach tego miasta można spotkać raczej ludzi starszych i skoncentrowanych na karierze singli – nader często z psami.

Być może dlatego pomimo kryzysu przemysł produkujący karmę i akcesoria dla psów ma się świetnie! W tym roku obroty szacuje się na 1,6 miliarda euro!

Źródło tekstu i grafiki: http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/w-mediolanie-jest-wiecej-psow-niz-dzieci,1,5202419,wiadomosc.html

|