sie
8

Martwe dusze opanowują Facebook

Jak podała stacja BBC, na Facebooku – największym i najpopularniejszym portalu społecznościowym – coraz więcej można spotkać tak zwanych „martwych dusz”, czyli fikcyjnych użytkowników. Czy taki stan rzeczy może zagrozić gospodarce?

Okazuje się, że facebook – największy internetowy portal społecznościowy – cieszy się ogromną popularnością wśród „martwych dusz”. Taką informację podała angielska stacja BBC. Liczbę kont fikcyjnych użytkowników szacuje się na 83,09 milionów, co stanowi 8,7% w skali całego portalu.


„Martwe dusze” to spory problem Facebooka. Nie tylko zmniejsza wiarygodność portalu w oczach osób zarejestrowanych, ale również zaniża potencjał i wartość na rynku reklamy internetowej (spada liczba realnych użytkowników, którzy mogą „polubić” – czyli odznaczyć „Like” – dowolny produkt, miejsce czy usługę reklamowaną w sieci.

Obecnie ujawnione dane mogą stanowić poważne ostrzeżenie dla ogłoszeniodawców – ponad osiemdziesiąt milionów odsłon trafia do spamerów, do osób już posiadających konta, a nawet do psów lub kotów (czy raczej osób prowadzących konta w imieniu swoich ulubieńców). To problem bardzo dużego kalibru, zwłaszcza w krajach gdzie Facebook zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością – jak na przykład w Turcji. Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu donoszono o firmach z Azji i Bliskiego Wschodu, które fałszowały portalowe kliknięcia „Like” dzięki podstawionym użytkownikom.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.wprost.pl/ar/337361/Ile-martwych-dusz-jest-na-Facebooku/
|