sie
13

Wieczór Narodów w Cieszynie

Już 15 sierpnia o godz. 14:30 rozpocznie się Wieczór Narodów jako największa impreza XXII letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej. Właśnie wtedy na cieszyńskim rynku miłośnicy języka i kultury polskiej zaprezentują swoje kraje.

Wieczór Narodów to międzynarodowe wydarzenie o charakterze towarzysko-integracyjnym, stanowiące zwieńczenie XXII edycji letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej. W czasie jego trwania każda nacja będzie mogła przedstawić swoją kulturę. Reprezentanci różnorakich narodów zaprezentują narodowe piosenki, tańce, wytłumaczą zawiłości języka, przyrządzą typowe dla swej kuchni specjały kulinarne.

Wieczór Narodów stanowi świetną okazję do zapoznania się z odrębnymi kulturami, przybliżenia specyfiki danego państwa oraz pogłębienia wiedzy w atrakcyjny sposób. Impreza odbędzie się na rynku w Cieszynie 15 sierpnia o godzinie 15.00.  Dowiemy się m.in., jak przygotować hiszpańską sangrię, jak przyrządzić sushi, jak się pisze „dzień dobry” po chińsku, jak zatańczyć zorbę i policzyć po turecku. Cieszyn ugości przedstawicieli aż dwudziestu siedmiu krajów (m. in. z Japonii, Turcji, Uzbekistanu, Hiszpanii, Macedonii, Korei, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Ukrainy czy Białorusi). 

Jak co roku kulminacyjnym punktem Wieczoru Narodów będzie odtańczenie poloneza. Tak to wyglądało w 2009:

Impreza ma charakter otwarty. Warto więc udać się na cieszyński rynek i poznać tajemnice najróżniejszych kultur.

Źródło tekstu: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/636419,szkola-jezyka-i-kultury-polskiej-uniwersytetu-slaskiego,id,t.html

Źródło filmu: http://www.youtube.com/watch?v=B8DxR5ditv8

|