sie
18

Zabawa w paryskich fontannach

We Francji z powodu upałów ogłoszono alarm klimatyczny. Temperatura w Paryżu dochodzi nawet do 40 stopni Celsjusza! Przebywający tam mieszkańcy i turyści znaleźli świetny sposób na ochłodę – kąpiel w fontannie.

Fontanny wokół paryskiej Wieży Eiffla przeżywają prawdziwe oblężenie! Mieszkańcy stolicy Francji oraz turyści skaczą do ogromnych fontann, aby się ochłodzić – wszak upał sięga tam blisko 40 stopni Celsjusza. Paryżanie wskakują do fontann w strojach kąpielowych bądź w ubraniach i świetnie się bawią. Pływanie w fontannach jest zakazane, a jednak policja nie reaguje – wszystko można przecież wytłumaczyć upałem!

Francuski
rząd ogłosił alarm klimatyczny, gdyż rekordowe temperatury mają się utrzymać przez wiele dni. Ministerstwo zdrowia wystosowało apel do osób chorych i starszych o pozostanie w domach i zasłonięcie okien. Obywatele Francji proszeni są o jak najdłuższe przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych, a także regularne wypijanie sporej ilości płynów oraz zrezygnowanie ze sportu w plenerze. Wszystko w ramach systemu zapobiegania negatywnym działaniom upałów, opracowanego po tragicznym lecie 2003 (wtedy to to podobne upały panujące we Francji zabiły blisko 15 tysięcy osób).

Jak widać Francuzi potrafią nie tylko walczyć z wysokimi temperaturami, ale również świetnie się przy tym bawić.

Źródło tekstu i grafiki:
http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-wodne-szalenstwo-pod-wieza-eiffla-zobacz-film-i-zdjecia,nId,629055

|