wrz
11

Polski komiks popularny w Rosji

25. Międzynarodowe Targi Książki w Moskwie jak zwykle przyciągnęły tłumy. W tym wydarzeniu uczestniczyło ponad 1500 wydawców z całego świata. Nie zabrakło również polskich reprezentantów. Jednak prawdziwą furorę zrobił… polski komiks.

Międzynarodowe Targi Książki w Moskwie to jedna z największych tego typu wystaw na świecie. W tym roku w Parku Sztuki (gdzie odbywały się uroczystości), zaprezentowano ponad 200 tysięcy książek w kilkudziesięciu językach. W wydarzeniach wzięło udział 1500 wydawców z całego świata. Imprezie towarzyszą prezentacje przewodników turystycznych, a także warsztaty pisarskie. Gościem honorowym tegorocznych Targów Książki była Francja.

Polska również miała swoich reprezentantów – wśród gości znalazł się autor słynnej powieści „Samotność w sieci”, Janusz Leon Wiśniewski, cieszący się dużą popularnością wśród
rosyjskich czytelników.  Jednak prawdziwą furorę  zrobił… polski komiks kobiecy – to specyficzna kategoria, różniąca się znacznie od komiksu sensacyjnego, przeznaczonego dla młodzieży.

Jak tłumaczą rosyjscy wydawcy, książki wciąż są modne, a powszechny dostęp do Internetu nie wpływa negatywnie na ich popularność.

Źródło tekstu: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Rosjanie-zachwyceni-polskimi-komiksami-kobiecymi,wid,14912502,wiadomosc.html#czytajdalej oraz http://www.rp.pl/artykul/930725.html

Źródło grafiki:
http://hackingnews.pl/wp-content/uploads/rosja_flaga.jpg

|