wrz
24

Warsztaty Przekładu Prawniczego i Specjalistycznego

Każdy dobry tłumacz powinien rozwijać swój warsztat. Można się doskonalić na różne sposoby w tej materii. Warto na przykład wybrać się do stolicy na początku października. To właśnie wtedy odbędą się warsztaty przygotowane przez TEPIS.

Doskonalenie umiejętności przekładu powinno być istotną sprawą dla każdego tłumacza. Na szczęście okazji do takiego samorozwoju zawodowego nie brakuje: można ukończyć odpowiednie kierunkowe studia, poczytywać odpowiednie fachowe pisma czy książki, zaopatrzyć się w najwyższej jakości słowniki, czy wreszcie brać udział w konferencjach, szkoleniach, kursach czy warsztatach – na przykład tych organizowanych przez TEPIS.

TEPIS, czyli Polskie Towarzystwo Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych powstało w roku 1990. Towarzystwo zmierza do pogłębienia oraz szerzenia wiedzy, dotyczącej sztuki przekładu. Liczy około tysiąca członków, przeważnie tłumaczy przysięgłych. Jak dotąd może się poszczycić zorganizowaniem wielu seminariów o zasięgu krajowym i międzynarodowym, a także publikacją pozycji z literatury specjalistycznej dla tłumaczy oraz czasopisma „Lingua Legis”, przeznaczonego dla tłumaczy prawniczych.

Tym razem TEPIS zaprasza na XXVI Warsztaty Przekładu Prawniczego i Specjalistycznego, które odbędą się w sobotę 6 października 2012 w salach Biblioteki Narodowej w Warszawie przy al. Niepodległości 213 (wejście „B”) od godziny 10:00. Chęć udziału w konferencji można zgłaszać do 1 października. W programie m.in. referaty dotyczące udziału osoby niewładającej językiem polskim oraz tłumacza w procesie karnym, o współpracy organów ścigania z tłumaczami przysięgłymi i wiele innych. Na uwagę zasługuje również bogata oferta sekcji językowych (angielska, rosyjska, niemiecka, francuska, włoska i hiszpańska).

Jako profesjonalne biuro tłumaczeń Lingua Lab docenia takie inicjatywy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest profesjonalny przekład – dlatego właśnie powierzamy wszystkie teksty wyłącznie najlepszym tłumaczom.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tepis.org.pl/ksztalcenie/tepis/xxvi-wpps.pdf

|