paź
5

Nowy tom „Jeżycjady” już w księgarniach

Wreszcie się doczekaliśmy! Po czterech latach od Sprężyny ukazał się nowy (już dziewiętnasty) tom popularnego cyklu o poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Czym zaskoczy nas Małgorzata Musierowicz w McDusi?

Data wydania nowego tomu „Jeżycjady” – słynnej poznańskiej sagi rodzinnej – wciąż była przesuwana ku rozpaczy czytelników. A jednak czekanie wreszcie się skończyło – 3 października do księgarń zawitała McDusia. Już po raz dziewiętnasty można odwiedzić słynną kamienicę znajdującą się w Poznaniu przy Roosevelta 5. Co słychać u najsłynniejszej poznańskiej rodziny?

Akcja McDusi obejmuje kilka ostatnich dni 2009 roku. Tytułowa bohaterka to córka Kreski, znanej z powieści Opium w rosole. Magda Ogorzałka przyjeżdża do Poznania w sprawach rodzinnych i zatrzymuje się u Borejków, gdzie trwają przygotowania do ślubu Laury Pyziak z przystojnym polonistą Adamem Fidelisem. Te święta okażą szczególne nie tylko dla rodziny Borejków. To będzie czas refleksji, zadumy, a także… pierwszej prawdziwej miłości. Czy trzeba zachęcać do sięgnięcia po tę książkę? Fanów „Jeżycjady” na pewno nie!

Małgorzata Musierowicz należy do najpopularniejszych polskich pisarek dla młodzieży. Na jej książkach wychowało się wiele pokoleń czytelniczek i czytelników. Szczególną sympatią cieszy się rodzina Borejków – ich perypetie bawią i wzruszają już od 1981 roku, kiedy to ukazał się Kwiat kalafiora – trzecia część „Jeżycjady”. 
Książki Małgorzaty Musierowicz były wielokrotnie nagradzane, dwukrotnie przenoszone na ekran (tytuły filmów to: Kłamczucha oraz ESD) przełożono je także na wiele języków m. in. japoński (Opium w rosole, Dziecko piątku oraz Nutrię i Nerwusa tłumaczyła Kazuko Tamura), szwedzki (przekł. Lennart Ilke), a także czeski, niemiecki, słoweński i węgierski.

W Lingua Lab – profesjonalnej agencji tłumaczeniowej – wychodzimy z założenia, że dobra literatura powinna być przełożona na jak najwięcej języków – stąd oferujemy również przekłady literackie w najróżniejszych językach. Przekaż nam swoją książkę do przekładu, a niebawem przekonasz się, że jesteśmy najlepsi!

Źródło tekstu: http://www.ibby.pl/images/stories/pisarze/musierowicz.pdf

Źródło grafiki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-182-McDusia

|