paź
24

Jacek Hugo-Bader w Krakowie

W najbliższy czwartek, 25 października, w Krakowie odbędzie się spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem, dziennikarzem, reportażystą i podróżnikiem, którego książki często są tłumaczone na języki obce.

Jacek Hugo-Bader, wybitny polski dziennikarz, reportażysta i podróżnik, autor książek Biała gorączka, W rajskiej dolinie wśród zielska i Dzienników kołymskich odwiedzi  Kraków. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godzinie 13 w Klubie Grota 2 (Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przy ulicy Rakowickiej 27). Wstęp wolny.

Obecnie Jacek Hugo-Bader należy do najchętniej
tłumaczonych polskich autorów. Białą gorączkę do tej pory przełożono na: angielski, ukraiński, francuski. Planowane są także wydania w języku arabskim, niemieckim, włoskim i rosyjskim. Równie dużą popularnością cieszą się Dzienniki kołymskie – książka ta ukaże się w Rosji, Wielkiej Brytanii i Francji.

Warto poświęcić czas nie tylko na lekturę tych wspaniałych książek, ale również na spotkanie z ich autorem – jednym z najwybitniejszych współczesnych polskich reportażystów.

Źródło tekstu i grafiki:
http://www.culture.pl/kalendarz-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/L6vx/content/jacek-hugo-bader-w-czolowce-tlumaczen-na-jezyki-obce, a także http://czarne.com.pl/wydarzenia/13

|