lis
19

Alan Riding w Warszawie

Jutro, 20 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z Alanem Ridingiem – autorem książki A zabawa trwała w najlepsze. Życie kulturalne w okupowanym Paryżu. Zapraszamy do warszawskiego Domu Spotkań z Historią!

Jutro w Domu Spotkań z Historią w Warszawie będzie gościł Alan Riding – angielski reporter i dziennikarz, korespondent New York Timesa, autor wspaniałej książki A zabawa trwała w najlepsze. Życie kulturalne w okupowanym Paryżu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00, a poprowadzi je publicysta i tłumacz Michał Montowski.

Książka Alana Ridinga to solidnie udokumentowana opowieść o życiu francuskich elit kulturalnych w latach II wojny światowej. Riding przedstawia moralne dylematy tych, którzy wówczas przebywali w Paryżu. Na kartach tej publikacji pojawiają się pisarze, malarze, muzycy, filmowcy, ludzie mody (między innymi Sartre, Celine, Picasso, Piaf czy Coco Chanel). Które z nich zdecydowało się na kolaborację, a które postanowiło stawić opór? A może ktoś znalazł jeszcze inne wyjście? Przekonajcie się sami lub zapytajcie autora na jutrzejszym spotkaniu!

Książkę A zabawa trwała w najlepsze. Życie kulturalne w okupowanym Paryżu przełożył wybitny tłumacz Piotr Tarczyński.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.dsh.waw.pl/pl/4_1494

|