lis
21

Kraków jednym z najpiękniejszych miast Europy

Kraków znalazł się w pierwszej dziesiątce najpiękniejszych miast w Europie – tak wynika z rankingu prestiżowego pisma podróżniczego Condé Nast Traveler. Stolica województwa małopolskiego zdobyła 78,4 punkty.

Kraków został doceniony przez czytelników amerykańskiego pisma podróżniczego Condé Nast Traveler i zajął ósme miejsce w rankingu najpiękniejszych miast w Europie wespół z czeską Pragą. Ranking został opublikowany w listopadowym numerze tego prestiżowego magazynu.

Jak tłumaczy się we wstępie listopadowego numeru, ów ranking jest wyjątkowy: nie chodzi tylko o liczby, ale również autentyczną ciekawość czytelników, którzy przebywali w Krakowie i ocenili miasto, aby zachęcić innych do wycieczek. Przy wyborze brano pod uwagę m.in. otwarcie na turystów, atmosferę, piękno krajobrazu, jak również zakwaterowanie i restauracje. Turyści najwyżej ocenili atmosferę Krakowa, jego przyjazność, a najniżej robienie zakupów.

Wyżej Krakowa oraz Pragi znalazła się
węgierska stolica – Budapeszt cieszy się sporą popularnością wśród turystów. Pierwsze miejsce zdobyła włoska Florencja – według czytelników Condé Nast Traveler to najpiękniejsze miasto w Europie. W pierwszej dziesiątce znalazły się też: Barcelona, Rzym, Paryż, Wiedeń, Wenecja i Salzburg.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/zagraniczni-turysci-wybrali-krakow-dziesiec-najpiekniejszych-miast-europy,288201.html

|