gru
7

Spotkanie z twórczością Mo Yana

Już w najbliższy poniedziałek w poznańskim Teatrze Polskim odbędzie się spotkanie z twórczością laureata tegorocznej Literackiej Nagrody Nobla, Mo Yana. Obecna będzie również tłumaczka jego powieści.

W najbliższy poniedziałek (10 grudnia) o godzinie 19.00 w Teatrze Polskim w Poznaniu będzie można się zaznajomić z twórczością wybitnego chińskiego pisarza Mo Yana – laureata tegorocznej Literackiej Nagrody Nobla (do polskich księgarń trafiły dwa jego dzieła: Obfite piersi, pełne biodra oraz Kraina wódki).

Podczas poniedziałkowego spotkania fragmenty tej znakomitej prozy zaprezentuje Henryk Talar. Następnie profesor Ryszard K. Przybylski oraz Katarzyna Kulpa (która przetłumaczyła na polski obie wspomniane powieści laureata) będą dyskutować o twórczej materii książek Mo Yana na tle innych utworów współczesnych pisarzy chińskich.

Wstęp na bezpłatne zaproszenia (można je odebrać w Bibliotece Raczyńskich przy pl. Wolności 19, a także w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Ratajczaka).

Co ciekawe, w tym samym dniu w szwedzkiej stolicy odbywa się ceremonia wręczenia Mo Yanowi Nagrody Nobla. Na pewno warto uhonorować to niewątpliwe święto wybitnego pisarza – jeśli nie wizytą w odległym Sztokholmie to przynajmniej w Poznaniu!

Źródło tekstu: http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1459&f=k

Źródło grafiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mo_Yan

|