gru
17

Michał Rusinek w Warszawie

17 grudnia o godzinie 17.00 w warszawskiej galerii sztuki MiTo art.café.books odbędzie się spotkanie z Michałem Rusinkiem – pisarzem, sekretarzem Wisławy Szymborskiej oraz tłumaczem. Poprowadzi je Jacek Dehnel.

Już dziś, 17 grudnia o godzinie 17:00 w Warszawie odbędzie się spotkanie z Michałem Rusinkiem – pisarzem, autorem scenariuszy, literaturoznawcą, wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i tłumaczem, którego tom poezji Wierszyki domowe: sześć i pół tuzinka wierszyków Rusinka został wyróżniony przez polską sekcję IBBY w konkursie „Książka Roku 2012” (również o tym wydarzeniu możecie przeczytać na naszym blogu).

Spotkanie z Michałem Rusinkiem poprowadzi Jacek Dehnel – równie znany pisarz i wybitny tłumacz.

Miejsce spotkania to kawiarnia, księgarnia i zarazem galeria sztuki MiTo.art.café.books, (gdzie można nabyć między innymi książki w języku angielskim), mieszcząca się przy ulicy Waryńskiego 28 w Warszawie.

Dla takiego wydarzenia warto poświęcić swój czas – wszak można poznać aż dwóch wspaniałych tłumaczy, a także zapytać o ich przekłady. Takiej okazji nie wolno przegapić!

Źródło tekstu: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,wydarzenia.html
Źródło grafiki: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,autorzy,546.html

|