gru
22

Prace Andy’ego Warhola w Krakowie

Do 10 lutego 2013 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie można oglądać prace Andy’ego Warhola. Wystawa Andy Warhol. Konteksty pokazuje kolejne fascynacje wybitnego artysty, jego ewolucję twórczą, a także czasy, w których przyszło mu żyć.

Andy Warhol jest uważany za jednego z najważniejszych twórców sztuki XX wieku. W centrum jego zainteresowania znajdowały się gwiazdy szklanego ekranu, a także politycy czy symbole amerykańskiej kultury popularnej. Prace Warhola (zwłaszcza z dziedziny pop-artu) wciąż fascynują kolejnych odbiorców. Teraz możemy obejrzeć je w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie (Rynek Główny 25) na wystawie Andy Warhol. Konteksty.

Ekspozycja obejmuje 60 serigrafii, 3 rysunki, liczne pop-artowe QR-cody, a także archiwalne fotografie, czasopisma oraz
książki, dopełniające obraz wybitnego słowackiego twórcy. Kluczem do odczytania rozpiętej między skrajnościami biografii i twórczości Warhola stają się konteksty i kontrasty – ciągłe balansowanie między sferą publiczną i prywatną, między sztuką figuratywną a abstrakcyjną, wreszcie między USA a Słowacją. Takie wieloaspektowe ujęcie na pewno pozwoli na wytłumaczenie fenomenu tego wspaniałego artysty.

Poniżej prezentujemy zwiastun wystawy:

Wystawę można oglądać od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.

Ceny biletów: 
8 zł. – normalny; 
5 zł. – ulgowy; 
10 zł. – rodzinny;

Ponadto w każdą niedzielę cena biletu obejmuje zwiedzanie z przewodnikiem:
– o godz. 12.00 w języku polskim;
– o godz. 16.00 w języku angielskim;
Wystawa kończy się 10 lutego 2013 r.

Źródło tekstu: http://www.mck.krakow.pl/exhibitionPage/o-wystawie-15
Źródło filmu: http://www.youtube.com/watch?v=kjFQ-e769ls

|