gru
28

Miesiąc Otwartych Drzwi w Muzeum Narodowym w Krakowie

To naprawdę wspaniały świąteczno-noworoczny prezent! Od 27 grudnia do 27 stycznia wszystkie stałe i czasowe wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie można zwiedzić za darmo.

Tylko przez miesiąc – od 27 grudnia do 27 stycznia – będzie można bezpłatnie zobaczyć wszystkie stałe i czasowe wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie. Jak
tłumaczy Zofia Gołubiew, dyrektor Muzeum Narodowego,  ta inicjatywa to prezent na otwarcie 2013 roku. Za darmo będzie można zwiedzić gmach główny, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, galerię w Sukiennicach, Kamienicę Szołayskich, Dom Józefa Mehoffera, Dom Jana Matejki, a także Arsenał Muzeum Książąt Czartoryskich.


Dni Otwartych Drzwi sprowadzają do tego typu placówek prawdziwe tłumy (co widać choćby na zdjęciu obok). Nie ma powodu przypuszczać, że w przypadku „Miesiąca Otwartych Drzwi” będzie inaczej. A jednak nie chodzi tu wyłącznie o walkę o kolejnych zwiedzających (w 2011 roku Muzeum Narodowe odwiedziło blisko 650 tysięcy osób). Rzecz w tym, aby stworzyć swoistą modę na chodzenie do muzeów. Akcji będzie towarzyszyć kampania reklamowa. Co ważne, nie jest do duże obciążenie finansowe dla Muzeum.

Warto przypomnieć, że w listopadzie można było zwiedzić bezpłatnie Zamek Królewski na Wawelu, a także Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Łazienek Królewskich i Muzeum Pałacu w Wilanowie. W ramach akcji przeprowadzono 800 darmowych lekcji muzealnych. Dzięki tej inicjatywie muzealne sale odwiedziło cztery razy więcej zwiedzających niż w tym samym miesiącu zeszłego roku.

Jedynym warunkiem darmowego zwiedzania Muzeum Narodowego w Krakowie jest pobranie specjalnej wejściówki w kasie wybranej placówki.

Takiej okazji nie wolno przegapić!

Źródło tekstu i grafiki: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,13045502,Do_Muzeum_Narodowego_w_Krakowie_przez_miesiac_za_darmo.html

|