sty
13

Najatrakcyjniejsze kierunki turystyczne w 2013 roku

Wydawca prestiżowych przewodników turystycznych Lonely Planet uznał Sri Lankę oraz Czarnogórę i Koreę Południową za najatrakcyjniejsze obszary turystyczne w 2013 roku. Czy te przewidywania się sprawdzą? Cóż, pokaże nie tylko czas, ale i turyści.

Jeden z najbardziej znanych wydawców prestiżowych przewodników turystycznych (zwanych niekiedy „Biblią turystów”), a także poradników i książek z rozmówkami Lonely Planet uznał Sri Lankę za najbardziej atrakcyjny obszar turystyczny w 2013 roku. Drugie miejsce przypadło Czarnogórze, zaś trzecie – Korei Południowej.

Jedną z ciekawostek charakterystycznych dla Sri Lanki jest święto „Poja”, wyznaczone przez kalendarz księżycowy. Podczas pełni księżyca przez całą dobę obowiązuje zakaz spożywania alkoholu – wtedy sklepy czy bary (nawet hotelowe) nie mogą go wydawać. Jeśli wybieramy się do Czarnogóry, trzeba zwrócić uwagę na przyrodę. Jak tłumaczy wydawca Lonely Planet, czarnogórska przyroda jest imponująca i tworzy niezapomniane krajobrazy. Z kolei ulokowana na trzecim miejscu Korea Południowa cieszy się niesłabnącą popularnością – rokrocznie ten kraj odwiedza około trzech milionów turystów – głównie japońskich i amerykańskich

Na pewno warto zainteresować się miejscami wyróżnionymi przez wydawcę wspaniałych przewodników,  planując tegoroczne urlopy – wszystkie mają wiele do zaoferowania. Trzeba pamiętać, aby przed podróżą przybliżyć sobie język kraju, do którego się udajemy!

Źródło tekstu: http://balkanistyka.org/wp/czarnogora-wsrod-najatrakcyjniejszych-kierunkow-turystycznych-2013-roku/

Źródło grafiki:
http://studentmoneyandme.com/studentsavers/

|