sty
23

Miljenko Jergović w Warszawie

23 stycznia o godzinie 19.00 w warszawskim lokalu Kosmos Kosmos odbędzie się spotkanie z Miljenko Jergoviciem – laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Ten wybitny chorwacki pisarz i Katarzyna Nowak będą rozmawiać o autobiograficznej książce Ojciec, która niedawno ukazała się na polskim rynku.

Już dziś, 23 stycznia o godzinie 19.00 w lokalu gastronomiczno-rozrywkowym Kosmos Kosmos przy ulicy Koszykowej 55 w Warszawie będzie miało miejsce spotkanie z chorwackim pisarzem Miljenko Jergoviciem. Dyskusję na temat Ojca – najnowszej na polskim rynku książki tego wybitnego prozaika poprowadzi Katarzyna Nowak.

We wrześniu zeszłego roku Miljenko Jergović został uhonorowany prestiżową Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus za powieść
Srda śpiewa o zmierzchu w Zielone Świątki (trzeba przypomnieć, że wtedy dodatkowe wyróżnienie – w wysokości dwudziestu tysięcy złotych – otrzymała tłumaczka powieści, Magdalena Petryńska). Ojciec to wspaniała autobiograficzna książka – swoista saga rodzinna, mówiąca o prywatnych i narodowych zdradach i o trudnych relacjach ojca z synem. Podobnie jak wcześniejsza Srda śpiewa o zmierzchu w Zielone Świątki, również ta powieść została przetłumaczona przez Magdalenę Petryńską.

Warto zapoznać się z twórczością tego pisarza – a także z nim samym. To naprawdę wyjątkowa okazja – nie można jej przegapić!

Źródło tekstu i grafiki:
http://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/ojciec
|