lut
1

O tłumaczeniach poezji Wisławy Szymborskiej

Już dziś, 1 lutego 2013 r. o godz. 18:30 odbędzie się dyskusja panelowa poświęcona twórczości Wisławy Szymborskiej. Głos zabiorą przede wszystkim tłumacze. Spotkanie z przekładem poezji wybitnej polskiej noblistki będzie miało miejsce w Instytucie Cervantesa w Krakowie.

Włoski Instytut Kultury, Instytut Cervantesa w Krakowie oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej zapraszają! 1 lutego o godz. 18:30 w sali konferencyjnej Instytutu Cervantesa w Krakowie (ul. Kanonicza 12) odbędzie się spotkanie „Poetka i tłumacz. Włosko-hiszpański hołd dla noblistki” poświęcone tłumaczeniom wierszy wspaniałej polskiej poetki. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Fundacji Wisławy Szymborskiej i Instytutu Książki.

W dyskusji na temat recepcji twórczości Wisławy Szymborskiej oraz przekładu jej wierszy na język włoski i język hiszpański wezmą udział znani tłumacze: Michał Rusinek, Jarosław Mikołajewski, Abel Murcia Soriano, Gerardo Beltrán, a także polonistka Laura Novati.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Warto wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu i zachwycić się nie tylko wierszami Wisławy Szymborskiej, ale również ich przekładami.

Źródło tekstu i grafiki: http://cracovia.cervantes.es/FichasCultura/Ficha86682_61_29.htm

|