lut
12

Konkurs dla tłumaczy z języka hiszpańskiego

Instytut Cervantesa w Krakowie ogłosił jubileuszową, bo dziesiątą edycję konkursu na najlepszy przekład literacki z dowolnego z urzędowych języków Hiszpanii na język polski. To świetna okazja, aby wykazać się swoimi umiejętnościami translatorskimi.

Już po raz dziesiąty Instytut Cervantesa w Krakowie  organizuje wspaniały konkurs dla tłumaczy z języka hiszpańskiego. Wybrane zostanie najlepsze tłumaczenie literackie z dowolnego z urzędowych języków Hiszpanii (obok hiszpańskiego to kataloński, baskijski, galisyjski) na język polski.

Podobnie jak w minionych latach, do nagrody można zgłaszać tłumaczenia opublikowane w roku ubiegłym, czyli 2012. Nagroda Instytutu Cervantesa w Polsce za Tłumaczenie Literackie 2012 roku zostanie przyznana 23 kwietnia 2013 przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki. Kandydatury można kierować do 11 marca 2013 r. na adres Instytutu Cervantesa (ul. Kanonicza 12, 31-002 Kraków) wraz z krótkim uzasadnieniem oraz sześcioma egzemplarzami książki. Wymagane jest również uprzednie zgłoszenie kandydatur na adres e-mail cracovia@cervantes.pl (w temacie wiadomości należy wpisać: nagroda za tłumaczenie literackie 2012). 

Ta prestiżowa nagroda stanowi wyraz uznania dla zasług i pracy tłumaczy hiszpańskojęzycznej w Polsce. Dotychczas zostali wyróżnieni wybitni tłumacze: Ewa Zaleska, Barbara Jaroszuk, Katarzyna Okrasko, Tomasz Pindel, Janusz Wojcieszak, Piotr Fornelski, Wojciech Charchalis, Filip Łobodziński, Elżbieta Komarnicka i Carlos Morrodán Casas. 

Źródło tekstu i grafiki:
http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,29044,konkurs-na-tlumaczenie-literackie.html

|