mar
15

Kolejne Poznańskie Spotkania Targowe Książka dla Dzieci i Młodzieży

Już dziś, 15 marca 2013 r., rusza kolejna edycja Poznańskich Spotkań Targowych Książka dla Dzieci i młodzieży. Targi są przede wszystkim adresowane do dzieci i młodzieży, ale także do ich rodziców i opiekunów. Ta wspaniała impreza to również doskonała okazja do spotkania wielu  specjalistów – pisarzy, ilustratorów, wydawców (polskich i zagranicznych) i tłumaczy.

Poznańskie Spotkania Targowe służą promowaniu książek i czytelnictwa na wiele sposobów – nie tylko poprzez spotkania z autorami. Nie zabraknie także konferencji, paneli dyskusyjnych, warsztatów dla dzieci, przedstawień, wystaw czy konkursów. Wszystko zostało przygotowane tak, aby przyciągnąć uwagę dziecięcego odbiorcy. 

Podczas XII edycji Targów, zaakcentowane będą ważne dla kultury rocznice przypadające w 2013 roku, czyli m. in. rok Juliana Tuwima (który wszak był nie tylko wspaniałym poetą, ale również wybitnym tłumaczem literatury
rosyjskiej czy francuskiej), trzydziesta rocznica śmierci Kazimiery Iłłakowiczówny (poetki i tłumaczki) oraz czterdziesta rocznica śmierci Jana Marcina Szancera (ilustratora). 

Wiele atrakcji odbywa się poza terenem Miejskich Targów Poznańskich: w bibliotekach, ośrodkach kultury oraz szkołach. Na ulice Poznania wjeżdża Bajkowy Tramwaj, w którym można spotkać bohaterów lubianych przez dzieci bajek. 

XII Poznańskie Spotkania Targowe potrwają do 17 marca 2013 r. 

Źródło tekstu i grafiki:
http://www.ksiazka.net.pl/index.php?id=4&tx_ttnews[tt_news]=15716&txttnews[backPid]=1&cHash=bd16f67d1d

|