mar
30

Woody Allen wraca do Ameryki

Świetna wiadomość dla fanów Woody’ego Allena! Wybitny reżyser rusza z produkcją najnowszego filmu, którego fabuła pozostaje wielką niewiadomą. Ze szczątkowych informacji można wywnioskować, że bohaterowie Blue Jasmine – m. in. Cate Blanchett i Alec Baldwin – będą zmagać się z losem w Ameryce.

Po raz pierwszy film Woody’ego Allena pozostaje całkowitą tajemnicą.  Wiadomo jedynie, że główną bohaterką jest mieszkanka Nowego Jorku (w tę postać wciela się Cate Blanchett – znana przede wszystkim jako odtwórczyni roli wspaniałej angielskiej królowej w Elizabeth), której doskonałe życie zmienia przymusowa przeprowadzka do San Francisco. 

Jak widać, po wycieczkach reżyserskich prezentujących perypetie w klimatach
hiszpańskich (Vicky Christina Barcelona), francuskich (O północy w Paryżu) i włoskich (Zakochani w Rzymie), reżyser wraca do Ameryki. Jak sam zdawkowo tłumaczy, Blue Jasmine „To opowieść o końcowym etapie ostrego kryzysu życiowego, szykownej pani domu z Nowego Jorku”. 

Woody Allen pomieszkuje w Paryżu, jako że za serce światowej kultury uważa Francję. Dużo bardziej ceni sobie również kino europejskie niż amerykańskie. Na każdym kroku zaznacza, że otrzymuje od Europejczyków środki
finansowe na realizację filmów na swoich własnych zasadach. Warto przypomnieć, że 10-15 milionów stanowiło jeden z warunków, aby znakomity reżyser zrealizował kolejny film w Krakowie. Być może kiedyś małopolska stolica doczeka się takiego wyróżnienia. 

Premiera
Blue Jasmine w amerykańskich kinach przewidywana jest na 26 lipca, a w polskich – pod koniec lata.

Źródło tekstu i grafiki:
http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/woody-allen-wrocil-do-ameryki-z-cate-blanchett-u-boku,314457.html

|