kwi
2

Polska produkcja na międzynarodowym festiwalu animacji

Pilot serialu dla dzieci Zajączek Parauszek z łódzkiego Studia Se-Ma-For został uhonorowany wspaniałym wyróżnieniem. Serial o przygodach sympatycznych zwierzątek został zakwalifikowany do konkursu prestiżowego festiwalu animacji Annecy.

Jak tłumaczą twórcy serialu ze studia Se-Ma-For w Łodzi, Zajączek Parauszek może śmiało konkurować z takimi kultowymi produkcjami jak Bob Budowniczy, Strażak Sam czy Listonosz Pat. To bajka skierowana do dzieci od 3 do 7 roku życia. Zwierzątka występujące w Zajączku Parauszku stanowią uosobienie różnych wad i zalet ludzkiego charakteru, a sam serial promuje pozytywne wartości: honor, miłość, przyjaźń, odwaga, tolerancja, mądrość czy odpowiedzialność. Producenci z łódzkiego studia przewidują 26 odcinków w dwóch seriach. 

W tym roku Polska – z Zajączkiem Parauszkiem – będzie honorowym gościem Annecy International Animation Film Festival, który jest jednym z najważniejszych na świecie festiwali animacji. Do konkursu dostają się wyłącznie najlepsi twórcy i wybitne produkcje. Na tej wyjątkowej imprezie co roku prezentuje się około 180 filmów z całego świata. Zajączka Parauszka zobaczą m. in. widzowie australijscy, bułgarscy, czescy i chilijscy

Do tej pory do konkursu zakwalifikowało się ponad 60 znakomitych polskich filmów, a wiele z nich zostało uhonorowanych nagrodami, w tym Grand Prix (np. Kruk Piotra Kamlera w 1975 r., Klatki Mirosława Kijowicza w 1967 r., Apel Ryszarda Czekały w 1971 r. czy Tango Zbigniewa Rybczyńskiego w 1981 r,).  

Źródło tekstu i grafiki: http://www.wprost.pl/ar/393527/Serial-dla-dzieci-pojedzie-na-najwiekszy-festiwal-animacji/

|