kwi
17

Prestiżowa nagroda dla polskich twórców

Mapy, wspaniała publikacja autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich, została uhonorowana prestiżową nagrodą Prix Sorcieres 2013. To wyjątkowe wyróżnienie dla polskich twórców.

Prix Sorcieres to najważniejsza francuska nagroda dla publikacji dziecięcych przyznawana przez stowarzyszenie księgarzy. Książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich otrzymała to znakomite wyróżnienie w kategorii non-fiction. We Francji Mapy ukazały się nakładem wydawnictwa Rue du Monde w tłumaczeniu Lidii Waleryszak. 

Starsze pokolenie z pewnością pamięta żółty atlas z globusem trzymanym przez chłopca i dziewczynkę na okładce (
Świat i człowiek – atlas geograficzny dla dzieci) – i jeśli tylko ktoś go lubił, to i Mapy przypadną mu do gustu. Aleksandra i Daniel Mizielińscy zabierają w cudowną podróż po lądach, morzach i kulturach świata. Na książkę składa się 51 ogromnych map, które obrazują 42 kraje i 6 kontynentów. Można zobaczyć m. in. fińską noc polarną, islandzkie gejzery, karawany mknące przez egipskie pustynie i miasta Majów w Meksyku. Dzieci mają szansę zagrać w angielskiego krykieta, poćwiczyć jogę czy skosztować stuletnich chińskich jaj. 

Aleksandra i Daniel Mizielińscy to wybitni ilustratorzy i graficy. W swoim dorobku mają wiele cieszących się olbrzymią popularnością książek (m. in.
Miasteczko Mamoko, D.O.M.E.K.,Co z Ciebie wyrośnie?). Ich projekty książkowe i internetowe wielokrotnie nagradzano (np. książka Co z Ciebie wyrośnie? doczekała się międzynarodowego wyróżnienia BolognaRagazzi Award 2010). 

Serdecznie gratulujemy kolejnej nagrody!

Źródło tekstu i grafiki:
http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,29373,prixsorci%C3%A8res-dla-map.html

|