maj
4

Kryzys w Rumunii zażegnany

Prezydent Rumunii Trajan Băsescu oświadczył, że kraj ma za sobą kryzys gospodarczy. To oznacza wspaniałe perspektywy dla inwestorów, a tym samym również dla tłumaczy.

Rumunia należy do najbiedniejszych krajów w Unii Europejskiej. Poniżej granicy ubóstwa żyje tu blisko połowa mieszkańców. Około jedna czwarta Rumunów musiała wyjechać do pracy do innych krajów, aby zapewnić sobie lepszy poziom życia.

Na szczęście – jak oznajmił Băsescu Trajan (na zdj.) – kryzys gospodarczy został zażegnany, a Rumunia odzyskała zaufanie międzynarodowego rynku kapitałowego. Jak tłumaczy Trajan, w 2013 roku wzrost gospodarczy może wynieść około 2% – po tym sytuacja ekonomiczna Rumunii ulegnie znaczącej poprawie i rozpocznie się realna odbudowa tamtejszej gospodarki.

Wyjście Rumunii z tego kryzysu na pewno nie pozostanie bez wpływu na finanse i gospodarkę Unii Europejskiej. Można się spodziewać znaczących inwestycji w tym kraju i – co za tym idzie – zwiększone zapotrzebowanie na tłumaczenia w zakresie języka rumuńskiego.

Źródło tekstu i grafiki: http://polish.ruvr.ru/2013_04_28/Traian-B-sescu-Rumunia-pokonala-kryzys-gospodarczy/

|