maj
13

Słodycze z Kraju Kwitnącej Wiśni

Już jutro, 14 kwietnia o godz. 18:00 Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na spotkanie poświęcone japońskiej sztuce cukierniczej, połączone z promocją najnowszej książki Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek Japońskie słodycze. Wstęp wolny.

Dziś swoją premierę ma najnowsza książka kucharska Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek, japonistki, dziennikarki i tłumaczki Japońskie słodycze poświęcona smakołykom z Kraju Kwitnącej Wiśni. To jedna z pierwszych opublikowanych w języku europejskim kompleksowych publikacji opisujących wspaniałe japońskie cukiernictwo. W Japońskich słodyczach znajdziemy 24 przepisy i blisko 300 zdjęć.

Na jutrzejszym spotkaniu w Muzeum Etnograficznym w Warszawie (ul. Kredytowa 1) autorka książki opowie o ciasteczkach ryżowych szczycących się kilkusetletnią tradycją, o wyjątkowych łakociach serwowanych podczas ceremonii herbacianej, najciekawszych tokijskich deserach, słodyczach sprowadzanych zza chińskiej granicy i wielu innych kulinarnych rarytasach. Uzupełnieniem będzie projekcja filmu Jiro śni o sushi dokumentującego postać wybitnego japońskiego kucharza.  

Magdalena Tomaszewska-Bolałek jest autorką trzech książek (Tradycje kulinarne Japonii, Zwierzęta Zodiaku w kulturze Japonii, Japońskie słodycze), a także artykułów dotyczących kultury japońskiej oraz tłumaczką wielu japońskich komiksów.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.wydawnictwo.hanami.pl

|