maj
17

Nadchodzi kolejna Noc Muzeów

Oto najlepszy dowód na to, że wizyta w muzeum nie musi być nudna! Już jutro (w nocy z 18 na 19 maja 2013) w prawie 150 miastach Polski odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Takiej wyjątkowej okazji nie można przegapić!

Zadaniem Nocy Muzeów jest utworzenie swoistego pomostu między publicznością a danym muzeum, czemu towarzyszy bogaty program i wiele atrakcji. Takie podejście sprawia, że zwiedzanie staje się czymś więcej niż tylko sztandarowym poszerzaniem wiedzy czy zwyczajnym oglądaniem ekspozycji dokumentującej dawne czasy – jest cudowną zabawą. Nic dziwnego, że z roku na rok Noc Muzeów cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

To doskonała okazja, aby zobaczyć nieprezentowane na co dzień eksponaty, zwiedzić zazwyczaj niedostępne muzealne zakamarki. Wszystko połączone jest z ciekawymi grami miejskimi, przedstawieniami, w których legendarne postaci znane z obrazów, podręczników czy książek historycznych snują magiczne opowieści, przybliżając widzom dawno minione epoki i wydarzenia. Odbywają się również wykłady, specjalne wystawy, pokazy filmów czy koncerty.  

Pierwsza Noc Muzeum czyli Lange Nacht der Museen (co można właściwie przetłumaczyć jako „Długa Noc Muzeów”) miała miejsce w Berlinie w 1997 r. Za przykładem niemieckim poszły inne miasta (obecnie Noc Muzeum organizuje ponad 120 miast Europy). W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W Krakowie pierwsze tego typu przedsięwzięcie miało miejsce rok później.

Sprawdź, które muzeum w Twoim mieście bierze udział w akcji i daj się porwać niezwykłej przygodzie!

Źródło tekstu: http://www.noc-muzeow.pl/index.php/relacje/2013/3014-noc-muzeow-2013#
Źródło grafiki: https://www.facebook.com/Noc.Muzeow

|