maj
27

Francesco M. Cataluccio w Warszawie

W najbliższy piątek, 31 maja 2013 r. o godz. 19:00 w Warszawie (klub Stacja Muranów przy Andersa 13) odbędzie się spotkanie z Francescco M. Catalucciem. Z tym wybitnym pisarzem o jego najnowszej książce będzie dyskutował tłumacz Paweł Bravo.

Najnowsza książka Francescco M. Cataluccia Czarnobyl to wspaniała kompilacja reportażu, opowieści o katastrofie z 1986 r. i eseju historycznego o Ukrainie. Znakomity publicysta pokazuje, że to ukraińskie miasto – rozsławione przez koszmarną katastrofę reaktora jądrowego – stanowi symbol poplątanych relacji między sąsiadującymi ze sobą obywatelami ukraińskimi, polskimi, rosyjskimi i żydowskimi. Tym samym odsłania zapomniane oblicze tego na poły przeklętego miejsca. O Czarnobylu z autorem porozmawia Paweł Bravo, który przetłumaczył tę pozycję na język polski.

Francesco M. Cataluccio (ur. 1955) – autor wielu artykułów na temat dziejów i kultury Polski oraz Europy Środkowej. Był redaktorem włoskiego wydania dzieł Witolda Gobrowicza, a także włoskiej i hiszpańskiej zbiorowej edycji dzieł Brunona Schulza. W Polsce ukazały się dotychczas jego następujące książki: Niedojrzałość, choroba naszych czasów, Jadę zobaczyć, czy tam jest lepiej. Niemalże brewiarz środkowoeuropejski i Czarnobyl.

Źródło tekstu i grafiki: http://czarne.com.pl/katalog/autorzy/francesco-m-cataluccio

|