maj
29

Spotkanie z Barbarą Włodarczyk w Warszawie

Już dziś, 29 maja 2013 r. o godz. 19:00 w Instytucie Reportażu w Warszawie odbędzie się spotkanie z Barbarą Włodarczyk, dziennikarką, wieloletnią korespondentką TVP w Moskwie. Spotkanie będzie dotyczyło jej książki Nie ma jednej Rosji, która ukazała się w maju tego roku.

Barbara Włodarczyk, wybitna dziennikarka, kojarzona jest przede wszystkim z reportażami telewizyjnymi (np. z programem Szerokie tory opowiadającym o życiu w krajach byłego ZSRR). Tym razem postanowiła spisać swe wrażenia i obserwacje – tak powstała wspaniała książka Nie ma jednej Rosji. 

Jak tłumaczy sama autorka, Rosja to nie tylko Moskwa i tamtejszy imponujący splendor. To również kraj ludzi prostych, właściwie przeciętnych, ale także na swój sposób niezwykłych i zdumiewających – podobnie jak miejsce i czasy, w których przyszło im żyć. Czytelnicy poznają m. in. rosyjskie nastolatki uczące się strzelać z kałasznikowów, milionera po nawróceniu duchowym, słynną projektantkę mody czy grupę ludzi wierzących, że we Władimir Putin to kolejne wcielenie świętego Pawła. Interesujące losy tych postaci ilustrują przemiany, które zaszły w Rosji w ciągu ostatnich dwudziestu lat. 

Nie ma jednej Rosji to przykład rzetelnej pracy znakomitej dziennikarki. Warto udać się do Centrum Reportażu (ul. Gałczyńskiego 7, Warszawa) i posłuchać o Rosji jakiej nie znamy. Spotkanie poprowadzi Agata Konarska. 

Źródło tekstu i grafiki: http://ksiazki.wp.pl/tytul,WARSZAWA-Spotkanie-z-Barbara-Wlodarczyk-i-jej-ksiazka-Nie-ma-jednej-Rosji,wid,20364,zaproszenie.html?ticaid=110ab3

|