maj
31

Czeski przewodnik po Polsce

Czesi mogą dowiedzieć się wiele o atrakcjach turystycznych Polski – a to za sprawą specjalnego numeru miesięcznika „National Geographic Traveler” w całości poświęconego Polsce, który właśnie ukazał się w kioskach naszych południowych sąsiadów.

Inicjatorem ukazania się tego numeru prestiżowego magazynu był Piotr Drobniak, dyrektor Instytutu Polskiego w Pradze. On sam mówi, że ta publikacja to ewenement, bo o ile polska kultura cieszy się u Czechów dużą popularnością i renomą, to jednocześnie są oni przekonani o małej atrakcyjności turystycznej naszego kraju. Ten wspaniały przewodnik ma za zadanie zmienić stereotypowy sposób myślenia. 

100 tváří Polska
(bo taki tytuł ma numer tego magazynu – można go przetłumaczyć jako 100 twarzy Polski) pokazuje dużą różnorodność krajobrazową i kulturalną, jaką może poszczycić się Polska. Twórcy nie ograniczyli się przy tym do pokazania najważniejszych ośrodków metropolitalnych – prezentują również czeskiemu czytelnikowi niemal zupełnie nieznane regiony (np. Podlasie, Bieszczady czy Lubelszczyznę). Jak przyznają twórcy, wybór tego co warte zaprezentowania i udokumentowania, okazał się niezwykle trudny. Materiału starczyłoby na kilka numerów.

Dzięki temu doskonałemu przewodnikowi wiele Czechów na pewno zapozna się z naszą wyjątkową kulturą, a może również zdecyduje się na odwiedzenie Polski.

Źródło tekstu i grafiki: http://swiat.newsweek.pl/-100-tvari-polska—czyli-national-geographic-zapoznaje-czechow-z-polska,104766,1,1.html

|