cze
8

Hotel w kształcie chmury

Niezwykły hotel o kształcie chmury stanął na dachu paryskiego budynku. Został stworzony jako projekt artystyczny, ale obecnie został oddany do użytku. Można go za darmo wynająć na jedną noc. Warto skorzystać z tak wyjątkowej okazji!

Hotel Cloud stanął na dachu jednego z budynków francuskiej stolicy. Konstrukcja jest drewniana, a w ścianach umieszczono niewielkie skośne okna, aby do środka – jako jedyne źródło światła – mogły wpadać promienie słoneczne. Jest pozbawiony większych wygód (brak prądu i bieżącej wody), ale chętnych do niecodziennego noclegu nie brakuje (stąd konieczne są rezerwacje z wyprzedzeniem).

Jak tłumaczy Yvan Detraz, wybitny artysta pochodzący z Bordeaux, który zaprojektował ten wspaniały hotel, to coś dla poszukujących niezapomnianych przeżyć. Koncept stanowi ukłon w stronę utopijnego budownictwa lat 60. i 70. Pierwotnie „Chmura” miała być jedynie instalacją artystyczną. Obecnie podróżuje po całej Francji, stanowiąc niewątpliwą atrakcję dla mieszkańców.  

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/z-glowa-w-chmurze-niezwykly-hotel-stanal-na-dachu-w-paryzu,329934.html

|