cze
26

Artystka z Krakowa zwyciężyła w konkursie fotograficznym

Cykl zdjęć Konstancji Nowiny-Konopki z Krakowa zwyciężył w prestiżowym konkursie fotograficznym Lens Culture Student Photography Awards 2013. Wspaniałe fotografie przedstawiają życie pięciu chłopców ze Śląska.

Konstancja Nowina-Konopka po raz pierwszy wzięła udział w międzynarodowym konkursie fotograficznym i została uznana za jeden z wschodzących talentów. Ostatecznie zwyciężyła w kategorii portret. Dyrektor konkursu Jim Casper tłumaczył, że te zdjęcia składające się na inspirujący projekt, pokazują radość i mistrzostwo fotografii i stanowią obietnicę wielu znakomitych przyszłych prac.

Jak zdradza Nowina-Konopka, wszystko zaczęło się przypadkiem, gdy spacerowała po jednym ze śląskich osiedli, spotkała dwóch chłopców i zrobiła im parę zdjęć. Potem poznała resztę paczki. Zaczęła jeździć na Śląsk, aby ich fotografować (choć nie zawsze – organizowała również warsztaty fotograficzne dla swoich podopiecznych oraz konkurs). W ten sposób powstał wyjątkowy cykl „1001 złych uczynków” o codzienności pięciu chłopców. Nowina-Konopka nie zamierza tracić kontaktu ze swoimi modelami. Spotyka się z nimi nadal i spisuje ich powiedzonka w gwarze śląskiej w celu późniejszego wydania książki.

Obecnie artystka przygotowuje się do listopadowej wystawy fotografii w Paryżu, gdzie będzie można zobaczyć prace wybitnych fotografów z całego świata. Czy podbije również francuską stolicę? Trzymamy kciuki.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-krakow,50/fotograficzna-opowiesc-o-chlopcach-ze-slaska-zwyciezyla-w-prestizowym-konkursie,332967.html

|