lip
1

Animowany Kapuściński na ekranie

Wspaniała wiadomość dla fanów Kapuścińskiego! Powstanie ekranizacja reportażu Jeszcze dzień życia, opowiadającego o wojnie domowej w Angoli w 1975 roku. Twórcy nie mają wątpliwości – to idealna podstawa do filmu animowanego o wybitnym reporterze.

Jak zapowiadają twórcy, ekranizacja książki Jeszcze dzień życia będzie kompilacją dokumentu, animacji, filmu akcji i biografii. Widzowie będą mogli się dowiedzieć czegoś nie tylko o wojnie domowej w Angoli, ale również o przeżyciach człowieka, który był jej świadkiem i przeżywał niezliczoną ilość przygód. Znakomity reportażysta przebywając w Angoli, nieraz stawał oko w oko ze śmiercią, docierał do najgorszych miejsc na froncie.  

Jeszcze dzień życia
– podobnie jak inne dzieła Kapuścińskiego – był wielokrotnie tłumaczony. Tę książkę przełożono między innymi na angielski (przekład: William R. Brand, Katarzyna Mroczkowska Brand, Klara Glowczewska), bułgarski (Blagovesta Lingorska), francuski (Dennis Collins), hiszpański (Agata Orzeszek), kataloński (Agata Orzeszek), niemiecki (Martin Pollack), portugalski (Ana Saldanha) i węgierski (Hárs Gábor).

Premiera filmu na podstawie książki Jeszcze dzień życia zapowiedziana jest na 2015 rok. Poniżej prezentujemy pierwszy zwiastun:

Źródło tekstu: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/animowany-kapuscinski-w-angoli-jeszcze-dzien-zycia-z-platige-image,335819.html i http://kapuscinski.info/ksiazki
Źródło filmu: http://www.youtube.com/watch?v=WbL5uMUbnJ8

|