lip
13

Zwiastun powietrznych podróży w przyszłości

Wyglądem przypomina statek kosmiczny, działa jak sterowiec, a jego wnętrze przywodzi na myśl luksusowy apartament – tak w paru słowach można opisać wspaniały wynalazek Maca Byersa. Ten model statku powietrznego to na razie tylko projekt, ale kto wie, może w przyszłości skończy się zgłoszeniem patentowym i – w konsekwencji – niezwykłymi podróżami?

– To coś pomiędzy Thunderbirdsem 2, statkami z „Gwiezdnych wojen” i promem kosmicznym NASA” – tłumaczy Mac Byers, autor projektu statku kosmicznego „Aether Cruise” uhonorowanego wyróżnieniem dla najlepszej pracy dyplomowej na brytyjskim Uniwersytecie Huddersfield na wydziale transportu. Jego wynalazek został oparty na koncepcji i technologii sterowca Aeroscraft, przygotowywanego obecnie przez kalifornijską firmę Aeros we współpracy z amerykańskim Departamentem Obrony.

Model statku Byersa zakłada świetną ładowność i możliwość osiągnięcia dużej prędkości przy małym zużyciu paliwa (jest to technicznie możliwe, dzięki specjalnemu systemowi zarządzania balastem). Na szczególną uwagę zasługują zachwycające nowoczesne minimalistyczne wnętrza (które wybitny brytyjski projektant pokazywał na wizualizacjach). W środku znajdują się m.in. bar, restauracja, pokoje z garderobami i kinem domowym. W centralnym punkcie umieszczono otwartą przestrzeń pomyślaną jako miejsce spotkań wszystkich pasażerów.

Byers stworzył projekt wynalazku z myślą o młodym pokoleniu podróżnych, spragnionych luksusu i niebanalnych wrażeń. Jest przekonany, że „Aether Cruise” może zrewolucjonizować transport powietrzny. Autor projektu zakłada, że tego typu podróżowanie ma stać się normą w 2030 roku.

Czekamy zatem z niecierpliwością na opatentowanie tego znakomitego wynalazku i obiecane niezwykłe podróże!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/latajacy-apartament-podroze-przyszlosci,336500.html

|