lip
14

Rusza kurs języka jidysz

Dziś o godzinie 15.30 w Teatrze Atelier przy ulicy Mamuszki 2 w Sopocie rozpoczynają się kilkudniowe warsztaty jidysz prowadzone przez wybitnego profesora Armina Eidherra z Uniwersytetu w Salzburgu. Kurs potrwa do czwartku (18.07). Wstęp wolny.

Kurs języka jidysz odbywa się w ramach Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską i jest skierowany do osób początkujących. Będzie prowadzony w języku polskim i angielskim. W ramach tych znakomitych warsztatów uczestnicy będą się mogli zapoznać m. in. z różnicami między językami hebrajskim i jidysz (zarówno w mowie jak i w piśmie). Program warsztatów obejmuje również wprowadzenie w tajniki alfabetu jidysz, naukę podstawowych słów w tym języku, krótkie konwersacje, a także przybliżenie historii i geografii języka jidysz. Na materiał dydaktyczny złożą się proste ilustrowane teksty, piosenki i obrazki.

Dr Armin Eidherr – ur. 1963, studiował germanistykę i romanistykę. Jest pracownikiem naukowym Centrum Kultury Żydowskiej i na Uniwersytecie w Salzburgu. W swoim dorobku ma liczne publikacje naukowe. Zajmuje się również tłumaczeniami.  W 2007 r. był profesorem gościnnym na Uniwersytecie w Wiedniu.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.austria.org.pl/NEW/PL/index.php?id=1542

|