sie
1

Powstanie nowe „Dziecko Rosemary”

Amerykańska stacja telewizyjna NBC zapowiedziała produkcję sequelu legendarnego horroru Dziecko Rosemary, który nakręcił wybitny reżyser Roman Polański. Ten projekt – w założeniu mający podnieść oglądalność NBC – szybko został oprotestowany przez internautów.

Zapowiedź serialu powstałego na podstawie wspaniałego horroru Polańskiego nie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Użytkownicy na forach internetowych wyrażają oburzenie, nazywają projekt profanacją, zwracają uwagę, że Dziecko Rosemary jako film kultowy przeszedł do historii kina – a nie powinno się bezcześcić arcydzieła „nowymi wersjami”. 

Dziecko Rosemary
to ekranizacja powieści amerykańskiego pisarza Iry Lewina (w Polsce książka została wydana w tłumaczeniu Bogdana Barana). Młode małżeństwo Rosemary i Guy Woodhouse wprowadzają się do mieszkania na Manhattanie. Z kamienicą, w której zamieszkują związanych jest kilka makabrycznych historii. Wkrótce Rosemary zachodzi w ciążę w niejasnych okolicznościach. Pod wpływem kolejnych zdarzeń przyszła matka dochodzi do wniosku, że jej natrętni sąsiedzi to sataniści, którzy chcą przejąć jej nienarodzone dziecko. Obraz Polańskiego przeraża widzów do dziś, choć minęło już prawie pół wieku od jego powstania.

W nowej wersji akcja rozgrywa się we francuskiej stolicy. Paryż zamiast Manhattanu? To na pewno nie jedyna zmiana! Jak obawiają się oburzeni internauci, być może współcześni Rosemary i Guy będą używać smartfonów i tabletów. Na razie nie wiadomo, kogo zobaczymy w obsadzie, ani kto wyreżyseruje serial.

Premiera sequelu Dziecka Rosemary zapowiedziana jest na 2015 r.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/powstaje-nowe-dziecko-rosemary-to-profanacja,342939.html

|