sie
29

Ruszyły Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie

Od wczoraj w Pekinie trwają Międzynarodowe Targi Książki – to największa tego typu impreza odbywająca się w Azji. W tym roku swoje publikacje pokazuje ponad 2000 wystawców z 75 krajów – nie brakuje również polskich tytułów.

Wczoraj rozpoczęły się XX Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie. Uczestnicy tej wspaniałej imprezy mogą również zapoznać się z polską literaturą. Na stoisku Instytutu Książki zaprezentowano blisko 100 polskich książek oraz ich tłumaczenia na język chiński – w ostatnich latach ukazały się np. Zniewolony umysł Czesława Miłosza w przekładzie Yi Lijun i Wu Lan, reportaż Cesarz Ryszarda Kapuścińskiego (tłumaczyła Wu Lan) oraz D.O.M.E.K. czy D.E.S.I.G.N. Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Warto zauważyć, że to właśnie polskie książki dla dzieci cieszą się obecnie największym zainteresowaniem ze strony chińskich wydawców.

Dzięki Instytutowi Książki zwiedzający mogą się zapoznać nie tylko z polskimi nowościami wydawniczymi czy charakterem rynku wydawniczego w naszym kraju. Zainteresowani zostaną również poinformowani o możliwościach otrzymania wsparcia finansowego w przypadku publikacji tłumaczeń polskich książek. Być może dzięki temu więcej polskiej literatury trafi do chińskich czytelników.

Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie potrwają do 1 września.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,29951,jestesmy-na-beijing-international-book-fair.html

|