wrz
1

„Człowiek karmiący łabędzie” podbija Japonię

Wyjątkowa fotografia „Człowiek karmiący łabędzie” autorstwa Marcina Ryczka stała się już słynna na całym świecie. Dzięki temu zdjęciu Ryczek wygrał prestiżowy konkurs w Japonii. Niebawem odbędą się tam dwie wystawy, na których zostanie zaprezentowana praca wybitnego polskiego fotografa.

Zainteresowanie znakomitym zdjęciem przedstawiającym kobietę karmiącą łabędzie nad Wisłą pojawiło się na początku roku, gdy Marcin Ryczek zamieścił swoją pracę na jednym z portali internetowych dotyczących Krakowa. Później fotografia została wydrukowana m. in. w izraelskich gazetach, a także umieszczona na stronach internetowych szwedzkich, niemieckich, włoskich, belgijskich, czeskich i amerykańskich mediów.

W tej wspaniałej pracy przedstawiającej kobietę karmiącą kaczki i łabędzie w Krakowie zachwyca przede wszystkim sposób ujęcia i charakterystyczna pionowa linia biegnąca między białym śniegiem i ciemną wodą. Sam Ryczek tłumaczy, że nie spodziewał się, że zrobione przez niego zdjęcie stanie się tak popularne.

Ostatnio „Człowieka karmiącego łabędzie” doceniono w międzynarodowym konkursie Nixon Photo Contest. Praca zdobyła nagrodę publiczności, a także została wyróżniona nagrodą w kategorii „Pojedyncze zdjęcie”. Fotografia zostanie teraz zaprezentowana na dwóch wystawach w Japonii – i na pewno zachwyci kolejnych japońskich miłośników sztuki.

Serdecznie gratulujemy panu Marcinowi Ryczkowi wielkiego i w pełni zasłużonego sukcesu!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-krakow,50/slynne-zdjecie-znad-wisly-podbija-japonie,349756.html

|