wrz
14

Polski fotograf nagrodzony w międzynarodowym konkursie

Wspaniałe zdjęcie autorstwa Łukasza Bożyckiego, fotografa z Warszawy, zostało uhonorowane nagrodą w konkursie fotografii przyrodniczej organizowanym przez Narodowe Muzeum Historii w Londynie oraz BBC Worldwilde.

Jak tłumaczy Łukasz Bożycki, chodziło o znalezienie nowego, świeżego sposobu portretowania płazów – stąd wybrał moment wynurzania się z wody w czasie zachodu słońca. Efekt jest oszołamiający. Powstała wyjątkowa fotografia, która została nagrodzona w prestiżowym konkursie Wildlife Photographer of the Year 2013 (organizowanym po raz 49).

„Oko ropuchy” zwyciężyło w kategorii „portrety zwierząt”, pokonując ponad 40 tysięcy zdjęć z 96 krajów – m. in. prace wybitnych fotografów amerykańskich, australijskich, rosyjskich, brazylijskich, włoskich czy francuskich. Międzynarodowe jury wyróżniło fotografię Bożyckiego za ukazanie różnorodności przyrody na naszej planecie oraz zwrócenie uwagi na kruchość natury.

Znakomite „Oko ropuchy” wraz z innymi zdjęciami wyróżnionymi w konkursie (m. in. lwów, goryli, słoni, kozic górskich czy waleni morskich) zostanie zaprezentowane na wystawie w Muzeum Historii Naturalnej trwającej od 18 października 2013 r. do 23 marca 2014 r. Później wystawa będzie pokazywana w innych angielskich miastach, a także za granicą.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/polak-nagrodzony-w-londynie-zachwycil-ognisty-blask-oka-belzebuba,350330.html

|