paź
12

Powrót Bridget Jones

Wspaniała wiadomość dla wielbicieli Bridget Jones – właśnie ukazała się trzecia powieść o jej perypetiach. Czy słynna licząca kalorie trzydziestoletnia singielka, która pod koniec lat 90. ubiegłego wieku podbiła serca milionów czytelniczek, podbije je również jako wdowa po pięćdziesiątce?

Mad about the boy pióra angielskiej pisarki Helen Fielding to trzecia – po Dzienniku Bridget Jones i W pogoni za rozumem książka o Bridget Jones  – kobiecie uganiającej się za mężczyznami, obsesyjnie liczącej kalorie i pakującej się w coraz to nowe tarapaty. Tym razem Bridget ma już ponad pięćdziesiąt lat. Zdążyła doczekać się dwójki dzieci i owdowieć. Ten ostatni fakt może być szokujący dla wielbicieli cyklu – Mark Darcy nie żyje. Czy to spory minus tej powieści? Ocenę zostawmy czytelnikom.

Warto przypomnieć, że przygody Bridget Jones przeniesiono na ekran. Oba znakomite filmy z udziałem takich wybitnych aktorów jak Renée Zellweger, Colin Firth czy Hugh Grant przyciągnęły do kina tłumy. Czy trzecia część również doczeka się ekranizacji? Jedno jest pewne – nie zagra w niej już Colin Firth.

W Polsce Dziennik Bridget Jones ukazał się po raz pierwszy w 1998 roku w tłumaczeniu Zuzanny Naczyńskiej, a kontynuacja – W pogoni za rozumem – dwa lata później w przekładzie Aldony Możdżyńskiej. Sympatyczna trzydziestolatka od razu zyskała sobie przychylność polskich czytelniczek. Doczekaliśmy się nawet swoich „polskich Bridget Jones” (tak czasem nazywano np. słynną serię Katarzyny Grocholi o przygodach Judyty).

Pozostaje nam czekać z niecierpliwością na polskie wydanie Mad about the boy – powieści, która zapewne okaże się takim samym bestsellerem jak jej poprzedniczki!

Źródło tekstu i grafiki:  http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=688291

|