paź
19

„Blue Jasmine” wycofany z Indii

Wspaniały film Woody’ego Allena „Blue Jasmine” został wycofany z Indii. Wszystko przez rygorystyczną ustawę antynikotynową.

Mieszkańcy Indii nie zobaczą najnowszego filmu wybitnego amerykańskiego reżysera. Jak to wytłumaczyć? Woody Allen nie zgodził się na wprowadzenie do „Blue Jasmine” ostrzeżeń o niebezpieczeństwach związanych z paleniem papierosów (zgodnie z indyjskim prawem, takie ostrzeżenia powinny się ukazać w scenach, w których bohaterowie palą papierosy). W efekcie „Blue Jasmine” trzeba było wycofać z indyjskich kin tuż przed premierą.

W „Blue Jasmine” Woody Allen powraca do rodzinnej Ameryki (akcja jego ostatnich filmów rozgrywała się w Barcelonie, Paryżu i Rzymie). Tytułowa bohaterka (znakomita rola Cate Blanchett) przywykła do luksusu. Jednak kiedy jej mąż zostaje oskarżony o malwersacje, a ona sama pozbawiona środków finansowych, jej życie zmienia się diametralnie. Jasmine przenosi się do San Francisco, aby tymczasowo zamieszkać z siostrą. To początek wyśmienitych perypetii – nie tylko uczuciowych. Woody Allen jak zwykle z przenikliwością, ale i pewną czułością obnaża słabości swoich bohaterów.

Poniżej zwiastun „Blue Jasmine” (film można już obejrzeć w polskich kinach):

Źródło tekstu: http://www.rp.pl/artykul/9146,1056720-Nowy-film-Woody-Allena-wycofany-z-Indii.html
Źródło filmu: http://www.youtube.com/watch?v=iVMeFbsqO5g

|