lis
5

Nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego

Wspaniała wiadomość dla fanów Andrzeja Sapkowskiego! Już jutro – 6 listopada 2013 r. – ma swoją oficjalną premierę Sezon burz, kolejna powieść z cyklu o wiedźminie.

Wybitny pisarz i niekwestionowany mistrz polskiej fantastyki znów zaskakuje czytelników! Jego nowa książka nie opowiada o – jak można by się spodziewać – młodzieńczych latach wiedźmina Geralta, ani o jego losach po zdarzeniach opisanych w Pani Jeziora. W Sezonie burz pojawiają się postaci doskonale znane czytelnikom (jak przyjaciel Geralta – poeta Jaskier oraz ukochana wiedźmina – Yennefer), ale również zupełnie nowi bohaterowie. Napięcie rośnie ze strony na stronę. Wiedźmin m.in. stacza walkę z przerażającym drapieżnikiem, staje przed sądem i przeżywa burzliwy romans.

Andrzej Sapkowski należy do najbardziej znanych twórców polskiej fantastyki. Sławę przyniósł mu cykl o losach wiedźmina Geralta, na który dotychczas składały się dwa zbiory opowiadań Ostatnie życzenie i Miecz przeznaczenia, a także powieści: Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża Jaskółki i Pani Jeziora. Wiedźmin. Sezon burz to w wiedźmińskiej sadze rzecz osobna – ani początek, ani kontynuacja. Fani cyklu na pewno nie będą zawiedzeni!

Andrzej Sapkowski jest najczęściej – zaraz po Stanisławie Lemie – tłumaczonym polskim twórcą fantastyki. Jego książki przełożono dotychczas na słowacki, czeski, francuski, hiszpański, litewski, niemiecki, rosyjski, portugalski, angielski, fiński, serbski, włoski, szwedzki, bułgarski i ukraiński.  

Źródło tekstu i grafiki: http://supernowa.pl/ksiazki.php?p=272

|