lis
16

Rusza kolejna edycja imprezy „Czytamy gdzie indziej”

Dziś po raz szósty odbywa się wyjątkowa impreza „Czytajmy gdzie indziej”. Cieszy się ona coraz większą popularnością wśród miłośników dobrej książki czy amatorów alternatywnej turystyki miejskiej.

„Czytajmy gdzie indziej” to odbywający się dwa razy do roku projekt, który zainicjowało Europejskie Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury (EUNIC) w Warszawie. Edycja wiosenna odbywa się w formie miejskiego spaceru, podczas którego promuje się najnowsze powieści czy tłumaczenia – każdego roku w innych dzielnicach. Podczas edycji jesiennej odkurza się stare książki i przekłady, a wszystko rozgrywa się w jednej zamkniętej przestrzeni. W ten wspaniały projekt angażują się wybitni artyści stołecznych scen – m.in. z Teatru Narodowego, Teatru Dramatycznego, Teatru Studio czy Teatru Powszechnego.  Producentem wydarzenia jest Studio Teatralne Koło.

Tegoroczna jesienna odsłona „Czytamy gdzie indziej” odbędzie się w budynku Hoża 51, gdzie dawniej mieściła się fabryka serów. Obecnie jest to siedziba pracowni artystycznych, kawiarni, sceny oraz ścianki wspinaczkowej. Uczestnicy akcji sami wybiorą trasę spaceru, a z pomocą przewodnika dotrą do miejsca kameralnego spotkania, gdzie będzie czekał czytający aktor.

Na program jesiennej edycji składają się książki z ośmiu krajów starego kontynentu (trasa europejska), przegląd opowiadań z magazynu Fantastyka (trasa polska) i Przygody Pana Kleksa Jana Brzechwy (trasa dziecięca). Będzie też można posłuchać znakomitej powieści Nagi lunch autorstwa amerykańskiego pisarza Williama S. Burroughsa (książka została przełożona na język polski przez Edwarda Ardena) w interpretacji Bartłomieja Bobrowskiego, Andrzeja Mastalerza i Michała Sitarskiego z muzyczną oprawą w wykonaniu Piotra Tabakiernika.  

„Czytamy gdzie indziej” to wyjątkowe wydarzenie, którego nie powinien przegapić żaden miłośnik dobrej literatury!

Źródło tekstu i grafiki: http://news.o.pl/2013/11/15/czytamy-gdzie-indziej-studio-teatralne-kolo-warszawa/

|