lis
17

Książka Witolda Szabłowskiego po angielsku

Już niebawem nakładem brytyjskiego wydawnictwa Stork Press ukaże się wielokrotnie nagradzany zbiór reportaży Zabójca z miasta moreli autorstwa wybitnego dziennikarza Witolda Szabłowskiego.

Wkrótce w Wielkiej Brytanii ukaże się wspaniała książka Witolda Szabłowskiego Zabójstwa z miasta moreli. Reportaże z Turcji. Jej angielski tytuł to The Assasin from Apricott City. Tę wyjątkową pozycję przetłumaczyła Antonia Lloyd-Jones.

Reportaże z Zabójcy z miasta moreli składają się na wielowątkową opowieść o Turcji – kraju rozdartym między Wschodem a Zachodem, islamem a niechęcią do niego, konserwatyzmem i nowoczesnością, tęsknotą za Europą i sceptycyzmem wobec niej. W tych tekstach każdy bohater odważnie opowiada własną historię, przedstawiając różne oblicza dzisiejszej Turcji i zawiłości tureckiej kultury.  

Witold Szabłowski reprezentował ostatnio Polskę w Nowym Jorku na festiwalu New Literature from Europe. To wspaniałe wydarzenie kulturalne, które obejmuje spotkania autorskie, promocję literatury, wywiady oraz dyskusje. Podczas dziesiątej edycji (14-16 listopada 2013) zostali zaprezentowani pisarze, których dzieła wychodzą poza granice Europy. Warto wspomnieć, że oprócz Szabłowskiego na Festiwalu pojawili się również inni autorzy znakomitych książek: włoski pisarz Erri de Luca, rumuńska autorka Daniela Zeca-Buzura, hiszpańska powieściopisarka Maria Dueñas, piszący w języku węgierskim György Dragomán, Sabine Gruber z Austrii, czeski prozaik Jáchym Topol, reprezentujący Francję Laurent Binet oraz  Ilija Trojanow – pisarz i tłumacz z języka niemieckiego.  

Książka The Assasin from Apricott City ma swoją premierę 21 listopada 2013 r.

Źródło tekstu: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,30314,szablowski-w-nowym-jorku-i-ohio.html
Źródło grafiki: http://storkpress.co.uk/news/event-book-launch-witold-szablowskis-the-assassin-from-apricot-city-21-november-london/

|