lis
20

Nauka hiszpańskiego na wesoło

Niedawno w naszych księgarniach pojawiła się wspaniała książka Hiszpański na wesoło. Żarty i gry językowe autorstwa Anny Wawrykowicz. Ten wyjątkowy podręcznik okaże się na pewno cenną pomocą dla tych, którzy chcą nauczyć się języka hiszpańskiego.

Na książkę Anny Wawrykowicz Hiszpański na wesoło składa się ponad 500 chistes (co można przetłumaczyć jako: żarty) na różne tematy (dotyczą np. kobiet, mężczyzn i ich wzajemnych relacji, dzieci, zwierząt czy komputerów). Materiał został oparty na potocznym słownictwie co pomaga w nauce komunikacji. W Hiszpańskim na wesoło zamieszczono także słowniczek zawierający ok. 1300 wyrazów.

W tym podręczniku znajdziemy również najbardziej znane hiszpańskie zabawy językowe. Tantantes i eres más o menos to komiczne, czasem nieco absurdalne porównania. Z kolei colmos to surrealistyczny opis konkretnej sytuacji. Wszystko uzupełniają aforyzmy stworzone przez wybitnego humorystę Gomeza de la Serna.

Czytając te przystępne teksty można nauczyć się wielu nowych słówek potrzebnych do codziennej rozmowy czy lektury, a także powtórzyć i usystematyzować najważniejsze zagadnienie z zakresu gramatyki czy przybliżyć sobie kulturę Hiszpanii. Teksty podzielono według stopnia trudności (A1, A2, B1), tak więc z książki mogą korzystać zarówno ci, którzy znają już dobrze hiszpański, jak i osoby zaczynające dopiero zaznajamiać się z tym pięknym językiem.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.booknet.net.pl/hiszpanski-na-wesolo.html

|