lis
26

Polska na Targach Książki w Rosji

Już jutro w Centralnym Domu Artysty Moskwie ruszają 15. Targi Książki Non/Fiction , na których zostanie zaprezentowana również literatura polska.

27 listopada 2013 r. rozpoczynają się 15. Targi Książki Non/Fiction w Moskwie. To największe profesjonalne targi branży książkowej w Rosji. Swój udział zapowiedziało blisko 300 wydawców z 18 krajów. W zeszłym roku na tej wspaniałej imprezie odnotowano niespełna 32 000 zwiedzających! W tym roku gościem specjalnym tego ważnego wydarzenia kulturalnego jest Holandia, a gościem honorowym – Szwajcaria. Nie zabraknie również polskiego stoiska. Rosyjscy wydawcy i czytelnicy będą mieli okazję poznać najciekawsze tegoroczne nowości wydawnicze, książki dla dzieci i młodzieży, a także wybór tłumaczeń książek polskich autorów na język rosyjski. Każdy ze zwiedzających będzie mógł otrzymać katalog prezentujący polskie nowości książkowe.

W Rosji (podobnie jak w Niemczech) każdego roku ukazuje się najwięcej tłumaczeń polskich książek – część z nich po dofinansowaniu w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND. W ciągu ostatnich dwóch lat w ramach tej inicjatywy ukazały się przekłady m.in. Rozmów z katem Kazimierza Moczarskiego, Na nieludzkiej ziemi Józefa Czapskiego, Korczak: Próba biografii Joanny Olczak-Ronikier, zbioru opowiadań Cienie Kornela Filipowicza, Regionów wielkiej herezji Jerzego Ficowskiego, Świadectwa poezji i Abecadła Czesława Miłosza, Ziarna prawdy Zygmunta Miłoszewskiego, Martwej natury z wędzidłem Zbigniewa Herberta czy Lotem gęsi Mariusza Wilka.  

Targi Książki Non/Fiction potrwają do 1 grudnia 2013 r.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,30385,polska-na-targach-ksiazki-nonfiction.html

|