lis
30

„Pies Baskerville’ów” pomoże w nauce języka

Niedawno nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się wyjątkowa książka – dwujęzyczna wersja Psa Baskerville’ów! Zestawienie przekładu z oryginałem pozwala na skuteczną naukę języka obcego.

Jedna z najsłynniejszych powieści wybitnego angielskiego pisarza Arthura Conan Doyle’a – Pies Baskerville’ów – doczekała się wydania dwujęzycznego! Na książkę składa się tekst oryginału oraz bezpośrednie polskie tłumaczenie zdanie po zdaniu (przełożyli Magdalena Siwek i Paweł Brzostek). Dzięki temu czytelnik nie tylko pozna klasykę gatunku i jedną z najciekawszych spraw znakomitego detektywa Sherlocka Holmesa, ale również będzie mógł uczyć się języka angielskiego podczas lektury.

Skąd taka nowatorska forma? Inspiracją dla autorów tego przekładu okazał się utwór niemieckiej pisarski Very F. Birkenbihl Jak szybko i łatwo nauczyć się języka. Chodzi przede wszystkim o pasjonowanie się lekturą jednego z najsłynniejszych kryminałów Arthura Conan Doyle’a bez poświęcania czasu na szukanie kolejnych słówek w słowniku.

Akcja Psa Baskerville’ów rozgrywa się w hrabstwie Devon. W tajemniczych okolicznościach giną kolejni spadkobiercy majątku Baskerville’ów. Według legendy za zgony odpowiedzialna jest pradawna  klątwa, która prześladuje tę rodzinę od ponad dwustu lat. co jednak naprawdę stoi za serią tajemniczych zdarzeń? Sherlock Holmes zmierzy się z tą zagadką.

Teraz można odkryć tajemnicę razem ze słynnym detektywem i jednocześnie podjąć naukę języka w atrakcyjnej formie!

Źródło tekstu i grafiki: http://zaczytani.pl/ksiazka/pies_baskervilleow,druk

|